Testy polskiego pojazdu elektrycznego Triggo

triggo_okkb

Na warszawskich ulicach rozpoczęto kilka dni temu testy polskiego pojazdu elektrycznego opracowanego przez spółkę Triggo. Jest to owoc Projektu realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa I. Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa; Działanie1.1 Projekty B+R przedsiębiorstw; Poddziałanie 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, przy całkowitej wartości wydatków kwalifikowanych w wysokości 5 924 985,00 zł i wartości dofinansowania publicznego na poziomie 4 279 136,15 zł. Pojazd został objęty ochroną ubezpieczeniową i uzyskał dopuszczenie do ruchu. Jak zapewniają autorzy projektu komercyjna produkcja pierwszej serii aut ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

Triggo-1

Triggo ma łączyć cechy „mobilności i łatwości parkowania jednośladów z bezpieczeństwem i komfortem niewielkich samochodów miejskich”. Ten lekki pojazd pomieści dwie osoby i ma być idealny dla systemów współdzielenia. Ciekawostką jest podwozie o zmiennej geometrii, które umożliwia poruszanie się w dwóch trybach: drogowym zapewniającym stabilność dla wysokich prędkości i manewrowym, miejskim w którym pojazd sprawnie manewruje w korkach i zajmuje bardzo niewiele przestrzeni parkingowej.

Ponadto w materiałach prasowych można wyczytać, że „Triggo dysponuje systemem sterownia drive-by-wire, stanowiącym gotowy punkt wyjścia do instalacji modułów jazdy autonomicznej”.
Mulitmodalny.pl życzy powodzenia i ma nadzieję, że tym razem doczekamy się seryjnej produkcji i ceny dopasowanej do kieszeni polskiego konsumenta.

K.Buczkowski

Źródło i fot.: Materiały prasowe